loader
loaderloader

אותות - דלת לחיים חדשים

למען בני נוער בסיכון

איך תתרמו לנו ללא תשלום ישיר?

בכל פעם שאתם מבצעים חיפוש ישיר באינטרנט, רוכשים מוצר או מבקרים באתר החברה, אתם תורמים לאותות - דלת לחיים חדשים.
עזרו לנו לחזק את המגזר השלישי, ויחד ניצור ישראל יפה וצודקת יותר. בחרו בסיפתח כדף הבית שלכם.

בחר עמותה זו כיעד לתרומה
במדינת ישראל חיים כ 800 אלף בני נוער בגילאי 12-18, מתוכם כ-200 אלף נמצאים במצבי סיכון שונים.
מדינת ישראל פיתחה מערכי שירותים מרשימים ואיכותיים המספקים מענים לבני נוער אלו בתוך הקהילה, אולם, קיימת קבוצה של בני נוער הזקוקים לטיפול חוץ ביתי שבשל התדרדרותם נמצאים במצב מסוכן לעצמן ולסביבתם וזקוקים לטיפול חוץ ביתי ע"פ החוק ובצל החוק.
עמותת אותות (מיסודה של עמותת שח"ל) הינה עמותה רשומה שלא למטרות רווח, הוקמה ב- 1981, על מנת לתת מענה חוץ ביתי קהילתי לבני נוער בסיכון.
עמותת אותות מציעה טיפול במסגרות חוץ ביתיות וקהילתיות לכ 900 בני נוער בשנה וכל מסגרותיה פועלות תחת פיקוח רשות חסות הנוער.
עמותת אותות מפעילה 14 הוסטלים ומערך דירות בוגרים בפריסה ארצית, המציעים טיפול, חינוך ושיקום לבני הנוער תוך כדי שילוב בקהילה הסובבת. העמותה מציעה פתרונות לבני נוער מרקעים שונים ומפעילה מסגרות ייעודיות לנערים, נערות, מגזר יהודי, מגזר ערבי, מגזר דתי/חרדי ולקהילה הלהט"בית.
מטרת הטיפול במסגרות העמותה הינה שילוב מחודש של בני הנוער בחיים נורמטיביים בקהילה.
העמותה מציעה מגוון פתרונות טיפוליים המתבססים על פעילות הוסטלים ייעודית, כמו: קורות גג קצרות מועד, חלופת מעצר, טיפול בפוגעים מינית, מיזם שיקום תעסוקתי לנערות במצוקה והוסטל המבוסס על טיפול פעילות ימית/אתגרית. כל ההוסטלים מטפלים בבני הנוער בכל מישורי החיים ומעניקים טיפול אישי, קבוצתי, השכלתי/העשרתי ותוכניות התערבות משפחתיות. ההוסטלים מתבססים על משאבי הקהילה ויוצרים יחסי גומלין אשר מהווים כלי שיקומי לשילוב בהמשך בחזרה בקהילה. הטיפול מבוסס על הקשבה והיענות לצרכים הבסיסיים, הצרכים הפיזיים והרגשיים שלהם ונעשה באמצעות עבודה על קשרים אישיים עם אנשי הצוות השונים. מאידך טיפול קבוצתי המתבטא בפורומים שונים במהלך השבוע אשר בכללותם נוגעים בכל הרבדים : * בניית הזהות הקבוצתית - קביעת נורמות של ההוסטל, נורמות של התנהגות בחוץ, השפעת כל אחד/ת מחברי הקבוצה על השני/ה וההשלכות של הדבר. * עבודה פרטנית בתוך קבוצת השווים, דבר שמהותי ביותר בגיל ההתבגרות. כל אלו ועוד מביאים את הנער/ה לתהליך של מודעות עצמית גבוה ויכולת להסתכל על עצמו/ה ביחס לאחר ובטווח הארוך ביחס לעצמו/ה ולהתקדמות שלהם. בנוסף, ישנו דגש רב על ההשכלה לכל נער ונערה אשר שוהים במסגרותינו הבא לידי ביטוי בלמידה (בחלק מההוסטלים יש מרכזי למידה ואחרים לומדים בבתי ספר באזור ההוסטל).
במהלך השנה מתקיימים חוגי השערה השמים דגש על מיומנויות חברתיות, תחביבים וכד'.
אנו רואים חשיבות עצומה בקשר עם משפחות בני הנוער, ישנו מאמץ גדול ולעודד את בני המשפחה לקחת חלק בתהליך הטיפולי אותו עוברים הנערים. העמדה שלנו היא כי העורף המשפחתי הינו קרקע ליצור משהו יציב ומוגן אצל בני הנוער ויכול לסייע מאוד בקידום התהליך הטיפולי שלהם.
הצוות מלווה את הנערות והנערים ברגעים הקשים והיפים שלהן תוך שימת גבולות מגנים והקשבה לקול הפנימי שחבוי מתחת להתנהגות פורצת גבולות ומסכנת וכן מלווה אותם/ן ומלמד מיומנויות חיים עצמאיות נורמטיביות כמו שילוב בבית הספר, עבודה וניהול כספים.

צרו קשר

הידעת? רק בפורטל סיפתח, כמעט בכל פעם שנעשית פעולה באינדקס,
נניח, קריאה לאינסטלטור בתל אביב, או אינסטלטור במקומות שונים בישראל, או הזמנת עבודת חשמלאי בחיפה, או נניח- הרשמה לאתר היכרויות,
כל אחת מן הפעולות האלה ועוד רבות אחרות, מייצרת מקור תרומה חדש למלכ"רים.

תודה שאימצתם עמותה .

לתשומת לבך - בכדי שאמוץ העמותה יהיה אפקטיבי במונחי תרומה יש לאמץ את פורטל סיפתח כדף הבית. לשינוי דף הבית לחץ אישור , או עבור לדף הבית

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.