loader
loaderloader
דף הבית > מדריך העמותות וארגונים > > פרקינסון ישראל

פרקינסון ישראל

סיוע לחולי הפרקינסון ומשפחותיהם

איך תתרמו לנו ללא תשלום ישיר?

בכל פעם שאתם מבצעים חיפוש ישיר באינטרנט, רוכשים מוצר או מבקרים באתר החברה, אתם תורמים לפרקינסון ישראל.
עזרו לנו לחזק את המגזר השלישי, ויחד ניצור ישראל יפה וצודקת יותר. בחרו בסיפתח כדף הבית שלכם.

בחר עמותה זו כיעד לתרומה

פרקינסון, היא המחלה הנירולוגית השנייה בתפוצתה בעולם אחרי אלצהיימר. זו מחלה ניוונית כרונית, פרוגרסיבית, חשוכת מרפא. המחלה היא רב מערכתית ופוגעת במערכות רבות כגון: מערכת העצבים, השלד, השרירים, הבליעה, הדיבור והראיה . המחלה משפיעה על גוף החולים ועל נפשם.

בשנת 1993, קבוצת חולים הקימה בחיפה עמותה לחולי פרקינסון. לאחר שבתל אביב הוקמה עמותה דומה, החליטו שתי העמותות להתאחד במטרה לפעול כעמותה ארצית. יחד הן הקימו את "עמותת פרקינסון בישראל"

העמותה כוללת היום כ- 1000 חברים. לעמותת פרקינסון בישראל סניפים בכל הארץ. חלק מפעילויות העמותה מקומיות ומותאמות לצרכי הסניפים. הפעילויות המקומיות מיועדות לשיפור המורל ולהגברת הפעילות וכוללות: קבוצות תמיכה לחולים ולבני המשפחה; לימוד טאי צ'י; שימור ושיפור היכולות המנטליות והגופניות; הגדלת טווח שרירים; חיזוק עוצמת שרירים; ופעילויות נוספות, שתפקידן לשפר את איכות חיי החולים ומשפחותיהם, ואינן בתחום הטיפול הרפואי.

העמותה מקיימת גם פעילויות ברמה הארצית, כגון: כנסים בהשתתפות מאות חולים ובני משפחותיהם, אתר אינטרנט המספק מידע על המחלה ועל פעילות העמותה, רבעון ה"פרקינתון" - עיתון המעדכן את החולים במידע על הנעשה בעמותה ועל המחקר בתחום המחלה. העמותה פועלת לשיפור זכויות החולים בארץ ומייצגת את החולים במקרי בוחן למול משרדי ממשלה, הביטוח הלאומי והרשויות המקומיות.

מטרות

מטרת העל של "עמותה פרקינסון בישראל" היא לייצג את כלל חולי הפרקינסון בארץ ולפעול לשיפור איכות חייהם ומיצוי זכויותיהם.

כדי להשיג מטרה זו העמותה פועלת במספר כיוונים:

1. אספקת ידע ותמיכה מיטביים הקשורים לטיפולים הרפואיים והפרא רפואיים, תוך שימוש באמצעי התקשורת שונים: אתר אינטרנט, עיתון, רשתות חברתיות, יחסי צבור)

2. השפעה על המחקר למציאת מרפא למחלה.

3. קיום שיתוף פעולה בנושאים שונים (כגון, פתיחת מרכזים לטיפול כוללני במחלה, בפריפריה) עם נציגות הרופאים הנוירולוגיים בארץ.

4. פרסום מידע בדבר טיפולים רפואיים ופרא רפואיים חדשניים בארץ ובעולם.

5. שינוי תפיסת המחלה בעיני החולים ובני משפחותיהם, המוסדות הממשלתיים והציבור.

6. קיום קשר עם עמותות אחיות וארגונים דומים בארץ ובעולם.

7. פעילות לובי להכללת תרופות מתקדמות וטיפולים חדשניים במחלה בסל הבריאות

  העמותה מקיימת פעילויות שונות בכיוונים הנ"ל:

הקמת מרפאות פרקינסון בפריפריה: בדומה למרפאות הפועלות ברוב בתי החולים במרכז הארץ. 

בשנת 2014  תוקם מרפאת פרקינסון בבית החולים "סורוקה" . בית החולים ממוקם בעיר באר שבע, בדרום ישראל ובשטח נפילת הטילים מעזה לישראל.

סמינרים לרווחת החברים ולעדכונם: העמותה מפיקה שני סמינרים בשנה - קיץ וחורף, המתקיימים בבתי מלון. חברי העמותה משלמים על בית המלון. העמותה מממנת את תכנית הסמינר המקצועית שכוללת: הרצאות בתחום המחלה, דיונים בפאנלים בהשתתפות מומחים, פעילויות תרפיה שונות, קבוצות תמיכה ועוד.

מידע: העמותה מפיקה שלוש פעמים בשנה עיתון - "פרקינתון" . העיתון מופץ בכאלף עותקים, מחולק לחולים ומספק להם מידע עכשווי על התפתחות מחקר המחלה ועל שירותי העמותה. העמותה מחזיקה באתר עמותת הפרקינסון בישראל ובו מידע רב ועדכני על המחלה, סיפורי חולים המתמודדים עם המחלה, מאמרים, זכויות החולים ועוד.

פתיחת סניפים בסקטור הדתי והערבי. העמותה פועלת להרחיב את שירותיה ולהגיע לחולים במגזרים שנחשבו סגורים בפניה עד כה.

מאבק ציבורי: העמותה מקיימת מידי שנה מאבק על הכנסת כל התרופות הנדרשות לחולי הפרקינסון לסל התרופות, כמו גם הכנסת תרופות חדשות , שיפורים של תרופות קיימות ופרוצדורות רפואיות. הרופאים המשמשים בוועדה המייעצת, משמשים כלוביסטים בכנסת לטובת החולים.

שיתופי פעולה: עמותת פרקינסון בישראל חברה ב "אגודה לזכויות החולה" - עמותת גג של עמותות חולים רבות.יחד, אנו פועלים ברמה החקיקתית לשיפור זכויות חולים. יחד אנו משתתפים בהפגנות בנושא ויחד, אנו מייצגים כחצי מיליון חולים.

סיוע מול המוסדות: החולים נדרשים לעבור מסלול מפותל בבואם לממש את הזכויות המגיעות להם על פי חוק מהביטוח הלאומי, מס הכנסה, משרד התחבורה והבריאות, והרשויות המקומיות. עם כל אחד מהמוסדות הללו, נאלץ כל חולה להתמודד במהלך מחלתו, בבואו לבקש רשיון נכה, קצבת נכות או פטור מארנונה. העמותה מסיעת ומטפלת (במקרי בוחן).

שני הפרויקטים המובילים העתידיים של העמותה הינם:

  1. קידום שמירה על כושר גופני בקרב החולים, במטרה להטמיע תרבות של שמירת רמה גבוהה של פעילות פיזית של החולים.בהתבסס על מחקרים עדכניים נמצא שהעלאה מבוקרת של קצב הלב למשך כחצי שעה ביום, מביאה להפחתה ברמת התרופות הנצרכת ולהאטה בקצב מותם של התאים האפורים במוח. בנוסף, שיפור הכושר הגופני תורם באופן ישיר לשיפור איכות חיי החולים. הפרויקט יפעל בחמש השנים הקרובות, במטרה לשפר את יכולתם הגופנית של החולים - הנפגעת אנושות מהמחלה, ולשפר בכך את תפקודם ואת מצבם הנפשי. התוכנית תותאם לרמת היכולת הגופנית של החולה ותכלול מעקב אחרי התוצאות עד להטמעה.

 

  1. פרויקט שמירת קשר והקו החם, יאפשר לחולי הפרקינסון לקבל עזרה יעילה לכל מצוקה וזאת בפניה טלפונית. החולה יוכל לבקש: ביקור בית, שמירת קשר אישי טלפוני,הבהרת שאלות בנושא זכויותיו,הפנייה לגורמי ממשל או עיריות, עזרה בהשגת בעל מקצוע לביצוע תיקון דחוף,עזרה נפשית ועוד. הפרויקט יתבצע בשיתוף עם אגודת ער"ן - "עזרה ראשונה נפשית", המתמחים מאז שנת 1971, בהפעלת קו חם ובסיוע טלפוני על ידי מוקדנים מתנדבים מיומנים. פרויקט הקו החם יתפרס ארצית בכל הסניפים של עמותת פרקינסון בישראל. המערכת הטלפונית וההכשרה הם של ער"ן, המתנדבים, ניהול הפרויקט והפעלת השירותים הנגזרים מבקשות החולים - יבוצעו על ידי מתנדבי העמותה. ביקורי הבית יבוצעו ע"י מתנדבים - סטודנטים לסיעוד.

צרו קשר

לתשומת לבכם: אצלנו, בסיפתח בכל פעם שנעשית פעולה במדריך האתרים או במדריך העסקים,
נניח, קריאה לאינסטלטור בתל אביב, או אינסטלטור בכל מקום אחר בארץ, או קריאה לחשמלאי בירושלים, או כל בעל מקצוע אחר, ואף הזמנת נופש,
כל אחת מן הפעולות האלה או פעולות דומות, מנפקת תרומה למגזר השלישי.

תודה שאימצתם עמותה .

לתשומת לבך - בכדי שאמוץ העמותה יהיה אפקטיבי במונחי תרומה יש לאמץ את פורטל סיפתח כדף הבית. לשינוי דף הבית לחץ אישור , או עבור לדף הבית

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.