loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > 15 נשים, 80 אחוז השמה בעבודה הסתיים המחזור החמישי של מדברות עבודה קורס לקידום תעסוקתי של עמותת ידיד בקרית גת

15 נשים, 80 אחוז השמה בעבודה הסתיים המחזור החמישי של מדברות עבודה קורס לקידום תעסוקתי של עמותת ידיד בקרית גת

פורסם ב20/05/2014
ע"י אלעד כהן
"אני לא יודעת איך להודות לכם על ההזדמנות להשתתף בפרויקט ששינה לי כל כך הרבה דעות וראיה מוטעית לגבי עולם התעסוקה ,אני יכולה היום לראות דברים מזווית שונה ולפעול אחרת קיבלתי הרבה כלים כיצד למצוא עבודה כיצד להתראיין וכיצד להתקדם בעבודה. לפני הפרויקט עבדתי תמיד בעבודות שלא התאימו לי ,תמיד התפשרתי הן בגלל שיש לי ילדים קטנים וגם כי לא ידעתי במה מתאים לי לעסוק ולכן גם עברתי הרבה מעבודה לעבודה. היום אני יודעת מה אני רוצה וכבר התראיינתי למספר משרות בתחום .המוטיבציה שלי השתנתה מקצה לקצה אני שמחה לצאת לעבוד". כך מספרת ב. תושבת קרית גת שהשתתפה בחודשים האחרונים, יחד עם 14 נשים נוספות, בקורס "מדברות עבודה" של "ידיד" שהתקיים בקרית גת והסתיים השבוע.

"מדברות עבודה", פרויקט  הדגל של "ידיד" בתחום התעסוקה מתקיים מזה מספר שנים בערים שונות ברחבי הארץ. הקורס שהסתיים השבוע הוא הקורס החמישי במספר וגם בו אחוז המשתתפות שמצאו עבודה עוד במהלך הקורס עומד כל כ- 80%. "ההצלחה שלנו גדולה כי אנחנו מאמינים שכל אחד רוצה לעבוד", אומרת שרי רבקין מנכלי"ת "ידיד". "הקורס מיועד לנשים המחפשות עבודה או מבקשות לשדרג את שכרן וזאת תוך שהן רוכשות כלים מקצועיים להתמודדות עם שוק עבודה בתקופה של אי ודאות כלכלית גדולה", היא מוסיפה.

כאמור, בארבעת הקורסים הקודמים שביצעה "ידיד" בקרית גת היה אחוז ההשמות דומה (כ- 80%) כאשר מבדיקות שעשו מנהלת מרכז "ידיד" בעיר, יהלום עוזרי, רכזת הקורס אפרת קליין ומנהלת הפרוייקטים של "ידיד", רותי קטנוב, עולה כי לאורך זמן עומד אחוז ההשמות על ממוצע של 60%, גבוה לכל הדעות.

בוגרות הקורס הנוכחי השתלבו בתפקידי הדרכה בהוסטלים , בתי ספר , הנחייה וליווי במערכת הרווחה העירונית , חוגי אומנות בפנמיות , גני ילדים,חלקן פנו בנוסף להשלמת השכלה בתחומי החינוך – הוראה מתקנת, תקשורת ,השלמת בגרות ושנות לימוד ובקורס מקצועי לבישול ואפייה.

"מדברות עבודה" שם דגש על העצמה נשית ותעסוקתית. הנשים מקבלות הכוונה תעסוקתית יעוץ אישי  וכלים לפיתוח קרירה . הקורס כולל לימודי מחשבים וניהול תקציב כלכלי . הפרויקט נבנה מנוהל וממומן ע"י "ידיד" בסיוע תורמים מהארץ ומחו"ל. בין השאר שותפים בפרוייקט קרן רזנצוויג קופרשמידט, שותפות 2000, הפדרציה היהודית של שיקאגו, מרכז תנופה בקרית גת, המשרד לקליטת עלייה, יו"ר ההסתדרות בקרית גת, חיים פרטוש ועוד.  

הקורס שבו נטלו, כאמור, חלק 15 נשים בגילאי 22-50 הוענק להן חינם אין כסף אך הן נדרשו להגיע למפגשים, 22 במספר, ולבצע את המשימות המוטלות עליהן על ידי המנחות והמלוות.

בין הנשים שלקחו חלק בקורס ניתן היה למצוא כאלה שבמשך תקופה ארוכה לא הצליחו להשתלב בשוק העבודה. הדבר פגע קשות בבטחון העצמי שלהן ובאמונה כי יצליחו להתקבל למקום עבודה עם שכר ראוי ותנאי הולמים. בתום הקורס דווחו רוב הנשים כי אחד מהישגים הגדולים שלהם בעקבות הקורס הוא העובדה כי הן הכירו ביכולות האישיות שלהן והבינו כיצד לפתח דרכים אפקטיביות לחפש , לשווק את עצמן ולהגיש מועמדות גם למשרות שבעבר לא היו ניגשות  אליהן. בין הנשים בקורס ניתן היה לפגוש נשים לאחר שנים שלא עבדו בשל  מחויבות בגידול ילדים ,או שפוטרו מהעבודה ומאז לא מצאו חדשה, חלקן עבדו בעבודות מזדמנות מאחר ולא מצאו מקום קבוע ,נשים שעבדו במפעלים בעבודות יצור והרגישו שהן רוצות עבודה אחרת שתתאם לכישוריהן,

ע. אחת  המשתתפות בקורס, לא הצליחה למצוא עבודה במשך תקופה ארוכה. במסגרת הקורס היא מספרת כי "עברתי תהליך בו בחנתי מחדש את הרצונות האמיתיים שלי בשוק העבודה והבנתי מה אני צריכה לעשות. יחד עם רכזת הפרוייקט יצאתי לשטח. נכנסתי למעסיקים והתעקשתי שיקבלו אותי לראיונות עבודה. אני כבר לא מפחדת לגשת ולהציע את עצמי לעבודה אני מודעת ליכולות שלי ויש לי מה להציע. זוהי הרגשת ביטחון נפלאה"

ב-10 לפברואר יפתח מחזור נוסף של "מדברות עבודה" בקרית גת לשנת 2013.  למעוניינות להצטרף לקורס יש לפנות לעמותת ידיד לאפרת 08-6885565. במקביל מתקיימים קורסים דומים בערים נוספות ברחבי הארץ ובמיוחד באיזורי הפריפריה.

אמצו את עמותת ידיד מרכזי זכויות בקהילה בפורטל סיפתח, ותרומה מרווחי האתר תועבר לעמותה.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.