loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > פניית עמותת ידיד לשרי האוצר והשיכון

פניית עמותת ידיד לשרי האוצר והשיכון

פורסם ב20/05/2014
ע"י אלעד כהן
"ידיד" לשרי האוצר והשיכון: העניקו ל- 450 דיירי הדיור הציבורי את מתנת החירות והעבירו מיד 15 מליון ש"ח לשיפוץ הדירות הממתינות זה זמן רב לאכלוס

במכתב דחוף שנשלח הערב לשרי האוצר והשיכון, תובעת "ידיד" הארגון הגדול בארץ לשינוי חברתי, מהשרים להפשיר באופן מיידי 15  מליון ש"ח הדרושים לשיפוץ 450 דירות העומדות ריקות ברחבי הארץ.

במכתב לשרים, כותב סמנכ"ל "ידיד", רן מלמד, "מדובר בכמות של דירות מהווה כ- 20% מהצורך לספק דירות לכלל הממתינים בתור לדיור ציבורי, מספר משמעותי לכל הדעות."

עוד כותב מלמד כי "בכנס בנושא דיור ציבורי שקיימנו לפני מספר שבועות בקרית גת, סיפר מנכ"ל חברת עמידר כי בידי חברת השיכון הממשלתית ישנן 450 דירות ציבוריות הממתינות לאישור תקציבי של משרד האוצר כדי שניתן יהיה לשפצן ולהעמידן לרשות זכאי הדיור הציבורי הממתינים מזה זמן רב כדי לממש את זכאותם לקורת גג. מהנתונים, אותם סיפק המנכ"ל, יעקב ברוש ואשר קיבלו אישור גם על ידי סמנכ"ל אכלוס במשרד השיכון, שגם הוא השתתף בכנס עלה כי מדובר בסכום לא גדול של כ- 30-35 אלף ש"ח הדרושים לשיפוץ כל אחת מהדירות."

האם 15 מליון ש"ח צריכים להיות המחסום בין חיים של מחסור לבין תקווה לפריצת מעגל העוני? סבורני שבשם הפוליטיקה החדשה שהביאה אתכם לתפקידכם הרמים, מן הצדק הוא לגייס במיידית את התקציב הנדרש.

נכבדי, אין מדובר בסכום גדול. אין מדובר בהטבה מיוחדת. יתכן ובכלל הכסף מצוי בקופת החברה ואם רק לא תאלץ להעבירו, כמידי תקופה, למשרד האוצר לשימושיו השוטפים, ניתן יהיה לבצע את השיפוצים בתוך מספר חודשים ולהביא מזור לאוכלוסייה נזקקת המחזיקה כיום בתעודת זכאות שבפועל אין לה כל משמעות.

לקראת חג הפסח, חג החירות, נתונה בידיכן האפשרות להביא בשורה אמיתית וחשובה ל- 450 משפחות אשר ממתינות לדיור המגיע להן ואשר אם יכנסו אליו יוכלו להגדיל את הכנסתן הפנויה באשר הן ישלמו שכ"ד נמוך יותר מזה שהן משלמות היום.

ח"כ זנדברג שהשתתפה גם היא בכנס בוא נחשפו הנתונים אמרהכי "בשנים האחרונות מתרבים המקרים של דיירות ודיירים הממתינים לדירות בדיור הציבורי, ומנגד דירות שעומדות ריקות. האבסורד הוא שמשפחות חסרות דיור אינן יכולות להיכנס לדירות הריקות, מכיוון שלא נמצא התקציב לשפץ דירות אלה ולהשמיש אותן. והנה מסתבר שהתקציב הדרוש הוא 15 מיליון שקל, אלפית בלבד מסכומי התספורות עליהם המדינה מוותרת לטייקונים בהסדר חוב בודד. סכום פעוט זה יכול להבטיח קורת גג למאות איש, אישה וילד, ואנו ניאבק שכך יקרה.

ב"ידיד" אומרים כי "בכוונתם להניח, עם חזור הכנסת מהפגרה, הצעת חוק שתחייב את הממשלה לשפץ כל דירה המיועדת לאכלוס בתוך 6 חודשים מיום שזו התפנתה והפכה להיות חלק ממלאי הדירות הציבוריות"

אמצו את עמותת ידיד מרכזי זכויות בקהילה בפורטל סיפתח, ותרומה מרווחי האתר תועבר לעמותה.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.