loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > חדוש בפנייה ליועץ המשפטי ולמשטרה: לפתוח בחקירה נגד הרבנים ממודיעין עילית בחשד שאיימו על מתלוננים על גזענות בסמינרים

חדוש בפנייה ליועץ המשפטי ולמשטרה: לפתוח בחקירה נגד הרבנים ממודיעין עילית בחשד שאיימו על מתלוננים על גזענות בסמינרים

פורסם ב20/05/2014
ע"י אלעד כהן
הרב זיכרמן, רבה של שכונת אחוזת ברכפלד במודיעין עילית פרסם הודעה בה איים על מי שיתלונן למשרד החינוך בשל אפליה עדתית. שני רבנים בכירים הצטרפו לאיומיו. מנכ"ל חדו"ש הרב רגב: "מדובר לכאורה בחשדות לעבירות של איומים, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה והטרדת עד. זיכרמן ועמיתיו חותרים תחת שלטון החוק"

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הגישה היום, יום א, תלונה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, השר לשירותי דת יעקב מרגי ולראש אגף החקירות במשטרה ניצב  יואב סגלוביץ' נגד הרב של שכונת אחוזת ברכפלד במודיעין עילית ישראל ש. זיכרמן ושני רבנים נוספים מהעיר בחשד לשורה של עבירות פלילות ומשמעתיות. זאת, לאחר שפרסמו איים בנידוי ופגיעה  בהורים אשר יעזו לפנות למוסדות המדינה בתלונות על אפליה בקבלת בנות לסמינרים החרדים .

לקראת סוף השבוע שעבר פרסם זיכרמן מכתב בו הוא נוקט לשון מאיימת כלפי הורים אשר יעזו להתלונן למשרד החינוך על אפלייה בקבלה לסמינרים החרדים. זאת בעקבות התגברות התלונות מהסוג הזה. במקום להלחם באפליה, זיכרמן בחר להלחם במופלים. אל מכתבו של זיכרמן הצטרפו ני רבנים בכירים נוספים: הרב שלמה זלמן אולמן, אב בית דין במודיעין עילית, והרב יעקב יוסף ברזל, ראש ישיבה.

מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב, החתום על התלונה, טוען כי: "התנהגותם של זיכרמן  ועמיתיו חמורה במיוחד בשל העובדה שהאיומים מתבססים על עמדה החותרת תחת מוסדות המדינה". לדבריו, "הדבר נובע מתפיסת עולם שאינה מכירה בבתי המשפט האזרחיים ובתקפות עקרונות הדמוקרטיה, השוויון ושלטון החוק, מבזה אותם, ואינה מהססת לעשות שימוש בכח המשרה הציבורית כדי לאיים על הציבור"

רגב מציין כי, המכתב , משובץ באזכורים שונים מן ההלכה שאמורים לזרוע פחד בקרב הציבור החרדי מלפנות לרשויות החוק: "חומר האיסור לפנות לרשויות בתלונות..", "אסור לדון בפני ערכאות וכל הפונה ודן בפניהם הרי הוא רשע", "פניה למפקחים וממונים ברשויות בעניינים הקשורים למוסדות חינוך ... דינה כפניה לערכאות", "הם רשעים ויש להרחיקם שלא ילמדו אחרים מהם...".

לדברי רגב, הדברים שפורסמו נועדו למנוע מאנשים להתלונן על אפליה בלתי חוקית של בנותיהם והם מעלים לכאורה חשדות לעבירות של איומים, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, הטרדת עד, שימוש לרעה בכח המשרה והפרת אמונים. הוא מציין כי פגיעתה הקשה של האפליה העדתית בסמינרים "חורטת צלקת כואבת בנפשן הצעירה של הבנות המודרות מלימוד בסמינרים אלה בשל זהותן העדתית, ומאמללת את משפחותיהן עתה ולעתיד". לכן מכתב האיום, "אינו יכול לעבור בלא תגובה הולמת של הרשויות, כל אחת בתחומה". 

היבט נוסף שרגב מעלה: "ככל שרבני השכונות כפופים לכללי האתיקה של עובדי המדינה ו/או הרשויות המקומיות, הרי התנהגותו של הרב זיכרמן מהווה אף עבירה משמעתית חמורה, בהיותה התנהגות שאינה הולמת עובד ציבור...  ברור בעליל שמי שסבור שהפונה לבתי המשפט של המדינה ולרשויותיה למימוש זכויותיו  הוא רשע שיש לנדותו, להחרימו ולפגוע בו - אינו ראוי לכהן במשרה ציבורית מטעם המדינה ובמימונה".

 

אמצו את עמותת חדו"ש - לחופש דת ושוויון בפורטל סיפתח, ותרומה מרווחי האתר תועבר לעמותה.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.