loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > חדשות מעון חירום לנשים - מאי 2013

חדשות מעון חירום לנשים - מאי 2013

פורסם ב20/05/2014
ע"י אלעד כהן
חברים וחברות, הקיץ בפתח, החום גואה, ואיתו גם האלימות בכלל, והאלימות נגד נשים במשפחה – בפרט. מקרי הרצח האחרונים הביאו לגל מחודש של פניות של נשים וילדים למקלטים, וגם המקלט שלנו מתמלא יותר ויותר, לאחר ש-5 נשים וילדיהן עזבו את המקלט עם סיום הטיפול המוצלח בהן, על פי התכנית הטיפולית שנקבעה. הפניות שמתקבלות אצלנו בשבוע האחרון הן לגבי נשים יהודיות, ערביות ועולות מחבר העמים ומאתיופיה, רובן עם ילדים בגילאים שונים – תינוקות, ילדי גן וילדי בי"ס יסודי ואף חטיבת ביניים. לכל הילדים החדשים הללו, כמו לילדים ה"ותיקים" אצלנו, נכין במהלך החודש הקרוב תכניות פעילות שונות לחופש הגדול. מדובר בתכנון מסגרת של פעילויות העשרה לכ-20 ילדים בגילאים שונים, שיש להעסיקם במשך 8.5 שבועות, 58 יום, מהבוקר עד הערב! זו משימה מורכבת, הדורשת מקצועיות וגם תיאומים ומשאבים רבים, אך זו משימה העומדת בפנינו בכל שנה ושנה ואנו ערוכות להתמודדות עימה.

מהנעשה במעון ...

הקיץ בפתח, החום גואה, ואיתו גם האלימות בכלל, והאלימות נגד נשים במשפחה – בפרט. מקרי הרצח האחרונים הביאו לגל מחודש של פניות של נשים וילדים למקלטים, וגם המקלט שלנו מתמלא יותר ויותר, לאחר ש-5 נשים וילדיהן עזבו את המקלט עם סיום הטיפול המוצלח בהן, על פי התכנית הטיפולית שנקבעה.

הפניות שמתקבלות אצלנו בשבוע האחרון הן לגבי נשים יהודיות, ערביות ועולות מחבר העמים ומאתיופיה, רובן עם ילדים בגילאים שונים – תינוקות, ילדי גן וילדי בי"ס יסודי ואף חטיבת ביניים.

לכל הילדים החדשים הללו, כמו לילדים ה"ותיקים" אצלנו, נכין במהלך החודש הקרוב תכניות פעילות שונות לחופש הגדול. מדובר בתכנון מסגרת של פעילויות העשרה לכ-20 ילדים בגילאים שונים, שיש להעסיקם במשך 8.5 שבועות, 58 יום, מהבוקר עד הערב!  זו משימה מורכבת, הדורשת מקצועיות וגם תיאומים ומשאבים רבים, אך זו משימה העומדת בפנינו בכל שנה ושנה ואנו ערוכות להתמודדות עימה.

האם מי מכם רוצה לתרום לנו פעילות מעשירה ומהנה לנשים ו/או לילדים למשך תקופת הקייץ? אנו נשמח לקבל תרומות של פעילויות כאלו ו/או תרומות כספיות המיועדות למטרות אלו. לתרומות צרו קשר בכתובת hwcs@actcom.co.il

רצינו לספר לכם שבחודש האחרון  קבוצת הנשים יצאה לארוחת בוקר מפנקת במלון יחד עם העובדות הסוציאליות שלהן. זו היתה מסיבת פרידה מאשה ששהתה במקלט ובמהלך השהות התחזקה, למדה דברים רבים על עצמה ועל ילדיה ויצאה מחוזקת לחיים נטולי אלימות. פעילות נהדרת זו התאפשרה הודות לתרומה הנדיבה של חברת צורן מיקרו-אלקטרוניקה (CSR) והנשים מספרות שהיא נתנה להן אוויר וכוח כדי להמשיך בדרך הלא פשוטה בה הן צועדות.  

לחצו פה כדי לצפות במכתב הפרידה שאשה זו כתבה לצוות המעון.

זוכרים את האשה מאריתריאה עליה סיפרנו לכם בניוזלטר בפסח?

היא עדיין שוהה במעון. אין לה שום סיכוי להתנתק מהאלימות בלי שתוכל לפרנס את עצמה. יש לה אשרת שהות בארץ שמתחדשת כמעט אוטומטית אחת לכמה חודשים (מתוקף היותה פליטה). אין לאשה אשרת עבודה, אך מאחר שקיימת פסיקה של בג"צ כי המדינה לא תנקוט צעדים נגד מי שמעסיק פליטים עם אשרת שהות בארץ - אין מניעה חוקית להעסיקה.

האשה נחמדה מאוד, דוברת מספר שפות (כולל עברית ברמה בסיסית) ועבדה בעבר אצל שתי חברות ניקיון (לא באזור חיפה, אלא באזור בו היא גרה עם בעלה ממנו נפרדה). האשה זקוקה לעבודה בניקיון בשעות הבוקר. חשוב שתגיע חזרה למקלט עד 14:00 לטפל בילדיה הפעוטים. לעזרה אנא צרו קשר בכתובת המייל: hwcs@actcom.co.il

האם את/ה זקוק/ה למנקה בחיפה? אולי מכיר/ה מישהו/י שזקוק/ה למנקה?

 נשמח אם תחזרו אלינו במייל בנושא זה.  אנו מאמינות כי כל הצדדים יוכלו להנות מהעיסקה...

שיהיה לנו קייץ בטוח ומהנה 

צוות המעון

אמצו את עמותת מעון חירום לנשים בפורטל סיפתח, ותרומה מרווחי האתר תועבר לעמותה.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.