loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > חדשות עמותת קליק בהוד השרון

חדשות עמותת קליק בהוד השרון

פורסם ב20/05/2014
ע"י אלעד כהן
נתינה למען ניצולי השואה, תערוכת צילומים, סיבה למסיבה בקפה אירופה ועזרה לקהילה- כל אלה הן רק חלק מפעילויות עמותת קלי"ק בחודש האחרון

נתינה למען ניצולי השואה בהוד השרון:

מוריס איידלסברג תושב ירושלים שעלה ארצה מארה"ב לפני כ 11 שנים משקיע את זמנו היקר בגיוס תרומות למען ניצולי שואה בעיר הוד השרון. הקשר עם מוריס נעשה באמצעות ד"ר לינדה מוסק מנכ"לית עמותת קלי"ק והדס אפרתי מנהלת המדור לאוכלוסייה המבוגרת. מוריס הפתיע את כולנו והגיע באופן מיוחד מירושלים להשתתף בפתיחת תערוכת הצילום של ניצולי השואה במרכז האומנות. הוא נרגש לקבל חיבוקים ונשיקות מהמציגים בתערוכה. כל הכבוד!!

צילום בגיל - תערוכת צילום של ניצולי השואה

במסגרת הפעילות לחודש הקשיש נפתחה תערוכת צילום של ניצולי השואה המציגים צילומים שנוגעים באומץ, בזקנה, בשואה, באהבה, במהות האישית ובחיים של המציגים: צילה אוסט, חיים ארביב, יפה גרינוולד, סלי גרכט, מזל דוד, ציפי דילר, אלכסנדר ווסקוב וטוני טורלטאוב. הצילומים והסיפורים הינם ביטוי ייחודית ששילבה לימודי צילום עם מבט רגיש אל חוויות מההיסטוריה האישית. ערב הפתיחה התקיים במרכז האומנות בהנחיית הדס אפרתי מנהלת המדור לאוכלוסייה המבוגרת וברכו אביטל בר מנהלת אגף הרווחה וד"ר לינדה מוסק מנכ"לית עמותת קלי"ק. לימודי הצילום התקיים במרכז הוד המופעל ע"י עמותת קלי"ק והוא פרויקט ביוזמת אשל ובשיתוף עמותת קלי"ק ואגף הרווחה. מגיע הרבה תודות למתנדבת המדהימה רגולה לדרמן שרכזה את הפרויקט, לשולי לוי שעשתה חיבור וליווי מוזיקלי בפתיחת התערוכה, לאוצרת ומפיקה סיגל הראל מור, לאליסיה שחף שהדריכה את לימודי הצילום, לרונית קרן שכתבה את הסיפורים של ניצולי השואה ולצוות בית יקינטון שדאג לתכנים הפיזיים.

סיבה למסיבה בקפה אירופה

חברי קפה אירופה, המופעל בשיתוף מועדון ליונס לב ארי, אגף הרווחה, עמותת קלי"ק, ויצו, ואשל, מועדון חברתי לניצולי שואה ובני זוגם, ציינו השבוע את ימי ההולדת של ילידי אוקטובר. כל אחד מהחוגגים קיבל עוגה אישית שטלי שץ מרכזת קפה אירופה אפתה וכמובן גם נר, היו גם ברכות ושירי יום הולדת והתרגשות הייתה גדולה.

מאחלים לכולם אושר, אהבה ובריאות טובה-  וגם ברכה נוספת לטלי שץ (בתמונה) שהצטרפה לחברים לקראת יום הולדתה...עד 120!!

הרצאה מרתקת בקפה אירופה

בקפה אירופה המופעל בשיתוף מועדון ליונס לב ארי, אגף הרווחה, עמותת קלי"ק, ויצו, ואשל, מועדון חברתי לניצולי שואה ובני זוגם, זכו חברי המועדון, לשמוע את הרצאתה של עליזה חבושה. עליזה, בחורה כובשת הלוקה בשיתוק מוחין, סיפרה כיצד, באומץ ובנחישות, הוכיחה לעצמה ולעולם כי אין דבר העומד בפני הרצון. עם שיתוק חלקי בארבע גפים וליקוי ראיה קשה, היא בולעת את החיים ומשיגה הישגים מדהימים. ההרצאה הייתה מרתקת וחברי המועדון שהתרגשו כל כך מהסיפור, ניגשו בסיומה אל עליזה, בכדי להודות לה ולשאול שאלות.

סטודנטיות לתואר שני, בייעוץ ופיתוח ארגוני סיימו את עבודת הגמר בקלי"ק

אנסטסיה סולאיב והגר גולדרט סטודנטיות לתואר שני, בייעוץ ופיתוח ארגוני, במסלול האקדמי - המכללה למינהל סיימו עבודת הגמר בעמותת קלי"ק הכולל ביצוע של הליך אבחון ארגוני. פרקטיקום זה הינו תהליך שיטתי ובמסגרתו בוצע עבודה ייעוצית תוך קבלת הנחיה צמודה מיועץ ארגוני בכיר, השימש כחבר סגל במסלול האקדמי- המכללה למינהל, ד"ר אילן פרידריך. הליך העבודה חולק לשלושה שלבים עיקריים: 1.   כניסה לארגון – שיחות עם אנשי מפתח בארגון לצורך היכרות ומיפוי ראשוניים;  2.  איסוף נתונים – שימוש במתודולוגיות שונות, כגון: שאלונים, ראיונות, תצפיות, קבוצות מיקוד;  3.  הגשת דו"ח מסכם – הצגת תמונת מצב עכשווית, המלצות וכיווני פעולה לשינוי עתיד. הפרקטיקום בוצע בהצלחה רבה והסטודנטיות סיכמו "היה לנו העונג לבצע את התהליך בעמותת קלי"ק, פגשנו אנשים מיוחדים המשקיעים את מלוא מירצם בלעשות טוב, ולקדם אוכלוסייה שלצערנו החברה בה אנו חיים נוטה לדחוק הצידה "קלי"ק מאחלת להגר ואנסטסיה הרבה הצלחה בהמשך הדרך.

בתמונה: הדר ואנסטסיה מוסרות לד"ר לינדה מוסק, מנכ"לית קלי"ק את הספר "נשים ששינו את העולם"

עזרה קהילתית למען אריזת מתנות לחנוכה במרכז סבי!

גמלאי העיר עסוקים מאוד בימים אלו באריזת מתנות (סביבון מלא ממתקים וערכות יצירה) במרכז סבי המופעל ע"י עמותת קלי"ק בשיתוף העירייה, שמוכרים לציבור הרחב, הייטק וארגונים. עמותת קלי"ק מודה לוותיקי העיר ולכל המתנדבים וגמלאים המעורבים בפרויקט קהילתי נפלא זה! להזמנות ניתן ליצור קשר עם מנהלת סבי מזל סבג . 09-7464054

"השכונה" במרכז הוד של קלי"ק

במסגרת הפעילות לחודש הקשיש מרכז הוד, הנוהל ע"י רונית יקואל ומופעל ע"י עמותת קלי"ק בשיתוף העירייה, הזמין את וותיקי העיר לסרט "השכונה" והרצאה ושיחה ע"י הבמאי אילן יגודה. הסרט הוקרן בחוץ בכניסה הפסטורלית וירוקה של מרכז הוד שתרם לאווירת הערב. הסרט "השכונה" הוקרן בdocaviv והוא תיעוד מרתק וחייהן של ארבע נשים בשכונת נווה נאמן, הוד השרון- ספסל קטן בקרבת ביתן הוא מקום המפגש היומי של ארבע נשים שעלו מתימן לפני למעלה משישים שנה ומתגוררות בשכונה צנועה בפאתי הוד השרון. חיי הנשים מתנהלים על פי הקודים והערכים של העולם הישן. הספסל הוא המקום שבו הן מרשות לעצמן להיפתח, להשתחרר מהכעסים שאגרו ומתחושות התסכול, וכן המקום שבו הן מצחיקות ומחזקות זו את זו. הסרט מאפשר לנו להיכנס עם הנשים לעולם שמכיל נתינה בלתי פוסקת, סולידריות ונדיבות, אך גם תסכולים ואכזבות מאי מימוש עצמי - תחושת החמצה שהולכת ונאגרת בהן אל מול עולם שמשתנה כנגד עיניהן בעוד שהן אינן חלק ממנו". שווה לראות!

עושים היסטוריה במרכז הוד של קלי"ק

נפגשו ותיקי העיר במרכז הוד, המנוהל ע"י רונית יקואל הנמרצת ומופעל ע"י עמותת קלי"ק בשיתוף העירייה, למפגש הראשון מבין שבעה עשרה מפגשים בנושא המרתק של נקודות מפנה בהיסטוריה היהודית והכללית.מנחת הסדנאות הגברת ריבוש גרוש העבירה בצורה מרתקת את הדילמות ההיסטוריות סביב חורבן הבית השני, קישרה את החורבן ואת השלכותיו לזמננו והשאירה את הנוכחים פעורי פה. המפגש הבא יתקיים ביום א' ה-27/10 בשעה 18:00 במרכז הוד (ברח' יקינטון 3).

עשייה קהילתית בקפה אירופה לניצולי השואה

כל הכבוד לתלמידי חטיבת הראשונים המתנדבים פעם בשבוע במועדון חברתי לניצולי שואה. קפה אירופה המנוהל ע"י טלי שץ הוקם בהוד השרון למען ניצולי שואה ובני זוגם .מטרת המועדון להנעים לאוכלוסיה זו את שעות הפנאי. הפעילות מגוונת מאוד ומטרתה לחבר אוכלוסיה זו לחברה הישראלית- טיולים, הצגות, מופעים מוזיקליים, קונצרטים, הרצאות בריאות, הרצאות בענייני דיומא, קולנוע ,ומגוון רחב של נושאים ,ציון חגי ישראל, התעמלות ציקונג ועוד...המועדון הוקם ביוזמת אשל ובשיתוף אגף הרווחה, עמותת קלי"ק ,מועדון ליונס לב ארי, וי"צו ,אש"ל, משרד הרווחה ופועלים לצידו מתנדבים יקרים קבועים ממועדון ליונס לב ארי ומתנדבות מחטיבת הראשונים.

מועדון הזהב נווה נאמן של קלי"ק מחדש פעילותו

ביום חמישי בערב התכנסו כל חברות מועדון הזהב נווה נאמן (הפועל בשיתוף פעולה בין עמותת קלי"ק לעירית הוד השרון) בני משפחתן מכרים ומוזמנים נוספים לציון חידוש הפעילויות לשנת תשע"ד. את הערב ליווה הזמר אושר שהנעים בזימרתו ובסיפוריו המעניינים וכן הועלתה ההצגה "האוהל הגדול" עליה עבדו חברות המועדון כל השנה ,בהנחייתו המקסימה של האחד והיחיד גדי קביאטק , המורה לתיאטרון קהילתי. תודתנו נתונה לחברי ליונס לב-ארי שתרמו את הכיבוד, למנהלת אגף הרווחה בעירייה ,לאחראית על גיל הזהב באגף הרווחה ולמנכ"לית עמותת קלי"ק שבזכותן מתקיימת כל הפעילות של המועדון. תודה מיוחדת לכל צוות המתנדבים במועדון שתורמים רבות למגוון הפעילויות ולאווירה הנעימה במועדון.

טיול גמלאי הוד השרון שביל ישראל מס' 5

רשות הספורט העירונית, עמותת קלי"ק, אגף הרווחה ואש"ל הוציאו קבוצה של גמלאים תושבי הוד השרון ליום טיול בתחנת הכוח אורות רבין שבחדרה. הם קיבלו הסבר מעניין על ייצור החשמל ומשם המשיכו לצעידה בנחל התנינים כקטע משביל ישראל וקינחו בארוחת צהרים במסעדת רוסו בקיבוץ דור. המטיילים חזרו עייפים ומרוצים וכבר מחכים לטיול הבא. את הטיול הדריך ההתנדבות המדריך המקומי שלום יעקבי, כאן המקום להודות לשלום על הליווי וההדרכה המקצועית שקיבלו המטיילים.

 

אמצו את עמותת קלי"ק בפורטל סיפתח, ותרומה מרווחי האתר תועבר לעמותה.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.