loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > תלונה במשטרה הוגשה נגד יוצרי רמזור

תלונה במשטרה הוגשה נגד יוצרי רמזור

פורסם ב22/05/2014
ע"י רן מלמד
תלונה במשטרה הוגשה נגד שידורי קשת ורן שריג בטענת הסתה. במהלך היום יוגשו תלונות נוספות. בהמשך צפויות גם תביעות אזרחיות ופעולות ציבוריות אחרות

בתחנת המשטרה בראשון לציון הוגשה בצהריים תלונה בטענת הסתה נגד שידורי קשת והתסריטאי רן שריג על דברים בוטים שנאמרו במסגרת התוכנית רמזור ששודרה ביום חמישי שעבר.

בובה לוי, מנהלת שותפה בקבוצת הקול הנשי, קבוצה ארצית המרכזת מאות אמהות חד הוריות, הגישה את התלונה בשמה ובשם חברות הקבוצה (רצ"ב תמונת התלונה). לדברי לוי "במהלך היום יגיעו נשים נוספות לתחנות משטרה הפזורות ברחבי הארץ ויגישו אף הן תלונה נגד שידורי קשת ושריג. בשלב הבא נדרוש מהרשות השנייה להורות על הורדת התוכנית ולחילופין הפסקת עבודתו של שריג אשר מודה כי הוא פועל כדי לקדם את האג'נדה האישית שלו כאב גרוש".

במסגרת התלונה הגישה לוי כתבות וצילומי מסכים מרשת הפייסבוק של שריג בו הוא מודה, לכאורה, כי מדובר במהלך מחושב של רדיפה על רקע אישי של מגזר האמהות החד הוריות בישראל". עוד אמרה לוי כי "האמהות ממתינות לתוצאות בדיקת התלונה על ידי נציב פניות הציבור ברשות השנייה".

בתחילת השבוע פנו מאות אמהות חד הוריות לדוד רגב, נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלויזיה ורדיו, בתלונה על הסתה לאלימות במסגרת תוכנית הבידור רמזור בכיכובו של אדיר מילר ובכתיבתו של רן שריג.

בפניה לנציב פניות הציבור כתבו מנהלות קבוצת הקול הנשי, גלית נחום, אניטה רוזנבאום, מילכה וולף ובובה לוי כי "בתכנית האחרונה עברתם את גבולות הטעם הטוב גם במסגרת של תוכנית סטירית והגנת חופש הביטוי". העובדה כי בחרתם לכנות את ציבור האמהות החד הוריות בישראל בשם הגנאי "שרמוטות" מהווה הסתה לאלימות, דבר שאיננו יכולות להשלים איתו."

"הנשים הגרושות/החד הוריות נאבקות על בסיס יומי בסטיגמות שיש עליהן . לבוא ולומר בפריים טיים שנוער צופה ( בינהם גם הילדים שלנו) משפטים שכאלה זה כבר עבר את גבול הסאטירה. זו סטירת לחי מצלצלת במי שעובדות שעות ארוכות לפרנס את ילדיהן בכבוד", כתבו מנהלות הקול הנשי בתלונה ששוגרה לנציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלויזיה ורדיו.  

"האם כותבי התוכנית מבינים את המשמעות של המשפטים שהם אומרים שם ודרך ההומור זה מחלחל לתודעה. מחר יבוא ילד ויאמר לילד שלי אמא שלך שמרמוטה, הילד שלי ישאל למה והתשובה שהוא יקבל היא - כי היא גרושה. אנו דורשות שכותבי הסדרה אדיר מילר ורן שריג שיתנצלו בפני האימהות החד הוריות/גרושות כבר בתוכנית הבאה  במידה ולא תשודר ההתנצלות ותיפסק ההסתה בתוכנית אנו מתכוונות להגיש תלונות במשטרה על הסתה וקובלנה על הוצאת לשון הרע כמו גם תביעות אזרחיות נגד האחראים."

מאז שידור התוכנית מוצפים דפי הפייסבוק של קבוצות האמהות החד הוריות בטקסטים קשים כנגד כותבי התוכנית והשחקן הראשי שבה, אדיר מילר. בין השאר נכתב: זה לא סאטירה זו סטירה לכולנו, פגיעה אישית בי ובמשפחתי, הבן שלי ישב בסלון והסתכל עלי ואני נבוכתי, הפכו אותנו לזונות בחסות החוק, רן שריג קורא כאן לאמא של בנותיו שרמוטה? וגם זו שאיתו.? יוצרי רמזור יוצרים סטראוטיפים, מזכיר את הגישה הגברית לאונס.

בתגובה הודיע נציב תלונות הציבור, דוד רגב, לסמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד, המלווה את מאבק האמהות החד הוריות לשבירת הסטיגמה ושיפור מעמדן הכלכלי, כי "קיבלתי את פנייתך ואת פניותיהן הרבות של האימהות החד הוריות ופתחתי בבירור מול הזכיין המשדר את התוכנית. ככלל וללא קשר למקרה אני מתנגד להשפלתם ולביזויים של הצופים ובעיקר של אוכלוסיות מיוחדות. אמנם הומור הוא חלק מחופש הביטוי אך אין פירוש הדבר כי בשם ההומור יושפלו צופים."

 

אמצו את עמותת ידיד מרכזי זכויות בקהילה בפורטל סיפתח, ותרומה מרווחי האתר תועבר לעמותה.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.