loader
loaderloader
דף הבית > חדשות סיפתח > פרס מפעל חיים הוענק לסמנכל עמותת ידיד

פרס מפעל חיים הוענק לסמנכל עמותת ידיד

פורסם ב21/02/2016
ע"י אלעד כהן
כשהרצון לשנות כדי שיהיה יותר טוב לחיות כאן, הופך להיות חלק מהחיים שלך. סמנכ"ל "ידיד", רן מלמד, זכה בפרס על מפעל חיים בתחום שינוי המדיניות מאת ארגון ESPANET ישראל

בארוע שהתקיים באודיטוריום הכט, באוניברסיטת חיפה, במסגרת הכנס השנתי של השלוחה הישראלית של ארגון ESPANET קיבל, בסוף השבוע, סמנכ"ל עמותת "ידיד" פרס על מפעל חיים על חלקו בשינוי המדיניות החברתית בישראל. בדבריו לאחר קבלת הפרס מידי נציגי ESPANET ובהם פרופ' פרופ' מיכל קרומר-נבו, פרופ' ורדה סוסקולניק, ד"ר רוני סטריאר, ד"ר רוני הולר וד"ר ניסים כהן, קרא מלמד לעובדים הסוציאלים לפעול בעצמם לשינוי המדיניות החברתית ואמר כי זוהי חובתם וחלק מתפקידם.

במהלך שנות עבודתו בעמותת "ידיד" כתב וקידם מלמד חוקים רבים וביניהם חוק ארוחה חמה לתלמיד, חוק דודי השמש בדיור הציבורי, חוקים שונים בתחומי הדיור הציבורי והמשכנתאות, הקמת המועצה לביטחון תזונתי, ועוד. החוק האחרון אותו כתב מלמד הוא התיקון לחוק מענק לימודים של הביטוח הלאומי שעבר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת בשבוע שעבר. היום תדון ועדת השרים לחקיקה בתיקון חוק מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) תיקון המיועד בעיקר להיטב עם אמהות חד הוריות עובדות (הורות עצמאיות), גם זה פרי יוזמה של סמנכ"ל "ידיד".

מלמד הדגיש כי "שינוי הוא דבר אפשרי. שינוי הוא דבר הכרחי. כל מה שצריך בשביל שהוא יגיע זה סבלנות, נחישות, אנושיות וידע. כשיש לך את כל אלה. השמיים הם הגבול. אני עוד כאן בכדי לשנות. אשמח אם אתם תמשיכו להיות איתי.

מלמד הודה בדבריו לכל אלה שמסייעים לשינוי המדיניות החברתית ואמר כי " אני רוצה  להגיד תוד לחברי הכנסת הרבים, וביניהם שרים בעבר ובהווה, על עבודה משותפת, שבלעדיה לא מעט חוקים שהשפיעו על חייהם של רבים מאזרחי מדינת ישראל, לא היו מגיעים לישורת האחרונה והופכים לאות חקוקה בספר החוקים שלנו. תודה לעשרות פעילים ופעילות חברתיים שהבינו שאפשר לשנות ושזה תלוי רק בהם והחליטו להשקיע מזמנם כדי שיהיה כאן יותר טוב לחיות. למנכלי"ת שלי, שרי רבקין, למנהלות מרכזי הזכויות , עורכות הדין והמתנדבים הנהדרים בעמותת "ידיד" שבלעדיהם אי אפשר היה לקדם שינויים רבים שאותם עשינו מאז הוקמה "ידיד" לפני 18 שנים.

תודה מיוחדת הקדיש סמנכ"ל "ידיד" "לעיתונאים הרבים שמלווים את השינויים שאנחנו מובילים מתחילת הדרך, ליועצים הפרלמנטריים והמשפטיים, לפקידים הבכירים במשרדי הממשלה שהבינו שלהקשיב ואף לקבל רעיונות, גם אם הם באים מהחברה האזרחית, זה דווקא דבר טוב. תודה לחברים, הדי חדשים שלי, במגזר העסקי שמבחינתם לקדם מדיניות חברתית חדשנית ומעודכנת יכול רק להואיל לעסקים שלהם ולא להזיק.

את דבריו סיים מלמד בדברים כי "בסך הכל חיים כאן הרבה אנשים שרוצים לשנות. כדי שהחיים כאן יהיו יותר טובים, בעיקר לאלו שהכנסתם מעוטה וההזדמנויות שניתנות להן לפרוץ קדימה לא באות בקלות. אני מסתכל לעתיד בעיניים ויודע כי נצליח לשנות. הרבה.

הידעת? פורטל סיפתח תורם מחצית מרווחיו לעמותות ומלכ"רים על פי בחירת הגולשים. כל שצריך לעשות הוא להגדיר את סיפתח כדף הבית, לאמץ עמותה כלבבך ו..לגלוש כרגיל. זו ה-דרך לייצר תרומה כספית חברתית מבלי להכניס את היד לכיס.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.