loader
loaderloader
דף הבית > מאמרי סיפתח > הומלס www.homeless.co.il

הומלס www.homeless.co.il

פורסם ב04/07/2014
ע"י אלעד כהן
הומלס הוא בין האתרים הנצפים ביותר בישראל בתחום השכרת דירות. חלוץ אתרי דירות ונדל"ן להשכרה ומכירה, נוסד בשנת 2000 ואלפי דירות מושכרות דרכו מדי חודש.
הידעת? השימוש בפורטל סיפתח מניב ערך כספי הנתרם בחלקו למען הקהילה. מחצית מרווחי האתר נתרמים למען עמותות ומלכ"רים הפועלים לשיפור פני החברה בישראל.

 

אתר הומלס הוקם על ידי פז דרור בשנת 2000. האתר עלה בעקבות הצורך שזיהה דרור, באתר שיתווך בין משכירי דירות לשוכרים. דרור  הגה, תכנן, גיבש ופיתח קונספט והחל בפיתוח פלטפורמה   טכנולוגית שתתמוך ברעיון. לאתר החליט לקרוא בשם הומלס.

אתר הומלס  www.homeless.co.il:

אתר הומלס החל כאתר חינמי כאשר פז דרור מקדם אותו מהאספקטים הטכנולוגיים והשיווקיים, זאת במקביל לעבודתו כשכיר בחברת הייטק. מאחר והיה זה האתר הראשון להציע שירות מסוג זה, תוך זמן קצר קיבל תאוצה, וקודם במרכז הארץ ועד מהרה גם בפריפריה. באותה עת העובד היחיד בחברה היה פז דרור עצמו, שטיפל בכל הנושאים, ביניהם פיתוח טכנולוגי, פיתוח עסקי, מתן שירותים ללקוחות ועוד.

הרעיון הוא פשוט- כל מי שמחפש דירה להשכרה, למכירה או כל השקעת נדל"ן ולא רוצה לעשות זאת באמצעות מתווכים, יכול למצוא את כל המידע הנדרש באתר, על ידי בעל הנכס עצמו, שמשכיר או מוכר אותו.

שנה לאחר עליית האתר לאוויר, השירות הפך להיות שירות בתשלום למשכירי הדירות ששילמו תשעה עשר שקלים למודעה. הכנסות החברה גדלו מאד ובתוך שנה אחת הכפילו את עצמן.

מחירי המודעות באתר הומלס עלו עוד שלוש פעמים וכיום מחיר מודעה למשכיר עומד על ששים ותשעה שקלים. משכירי הדירות מבצעים את כל הפעולות באופן עצמאי באתר, כמו תיאור הנכס, הוספת תמונות, מספרי טלפון ופרטים נוספים ואין ביניהם לבין מפעילי האתר כל קשר, לרבות עדכונים במודעה, הטענתה ואף הסרתה מן האתר.

השירות שמקבל משכיר דירה תמורת העלות המדוברת הוא חשיפת המודעה למשך ארבעים וחמישה ימים. ברוב המקרים מוסרות המודעות לפני פרק הזמן שניתן להם, בשל סגירת העסקה עם שוכרים או קונים.

אתר הומלס היה הסנונית הראשונה בישראל בתחום פרסום דירות וכל נכס נדל"ן אחר באמצעות האינטרנט ויצר מציאות חדשה ונוחה. כל העת ממשיך האתר להתפתח ועד עתה נוספו לו קטגוריות חדשות ושיתופי פעולה עם אתרים כמו לוחות למכירת רכבים, בעלי מקצוע וכדומה, כל זאת תוך שמירת תחום השכרת הדירות כנושא המרכזי של האתר.

הידעת? פורטל סיפתח תורם מחצית מרווחיו לעמותות ומלכ"רים על פי בחירת הגולשים. כל שצריך לעשות הוא להגדיר את סיפתח כדף הבית, לאמץ עמותה כלבבך ו..לגלוש כרגיל. זו ה-דרך לייצר תרומה כספית חברתית מבלי להכניס את היד לכיס.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.