loader
loaderloader
דף הבית > מאמרי סיפתח > פיצוץ צנרת בקיר

פיצוץ צנרת בקיר

פורסם ב20/05/2014
ע"י אלעד כהן
פיצוץ צנרת בקיר או בתקרה אינו עניין של מה בכך. הוא יכול לגרום לרטיבות, עובש והופעתן של פטריות בקיר. יש לטפל בבעיה במהירות ויעילות. קראו כאן כיצד
הידעת? בכל פעם שקוראים לאינסטלטור דרך פורטל סיפתח אנו תורמים כספים למגוון עמותות הפועלות למען הקהילה

פיצוץ בצנרת הקיר, הוא בעיה מאוד מרגיזה, שכן משך התיקון של הפיצוץ ארוך במיוחד ומייגע אפילו לאינסטלטורים. פיצוץ צינור בקיר הוא עסק לא פשוט כלל, הוא עלול לגרום לדליפה של מים ולנזילה, הרטיבות עלולה להוביל לעובש ולפטריות בקיר, כך שבעצם הבעיה של הפיצוץ היא לא הבעיה היחידה שיכולה להגיע בעקבות הפיצוץ בצינור. הטיפול בפיצוץ בצנרת הקיר גם הוא לא פשוט, הוא דורש פתיחה של הקיר, החלפה של חלק מהצנרת וסגירה של הקיר מחדש, טיוח וסיוד. ישנם מקרים אשר ישנם אריחים על הקיר, ובמקרים כאלה יש לתקן גם אותם, האריחים שכיחים מאוד מאחר ורוב תופעות פיצוצי הצנרת בקיר קורות במקום שבו עוברים מים חמים וישנה לחות מבחוץ כמו לדוגמה בחדרי אמבטיה, מקלחת, מטבח וכדומה. ישנם מקרים בהם הפיצוץ מגיע מהתקרה, וישנה נזילה מהאזור.

כיצד מומלץ לנהוג כאשר ישנו פיצוץ בצנרת - זיהוי מוקדם

זיהוי מוקדם של הצינור שהתפוצץ, יכול לחסוך זמן עבודה רב, ולצמצם רבות את הנזק שעלול להיגרם. פיצוץ בצנרת הקיר אומנם נשמע משהו שקורה בין רגע, אך בפועל הוא נמשך זמן מה ונגלה כאשר נראים מים המתחילים לבקוע מהקיר. ככל שהזיהוי יהיה יותר מוקדם, כך הנזק יצטמצם ובהתאם גם זמן העבודה והתיקון. אם תבחינו בזרימת מים חלשה, ברטיבות מצטברת, התנפחות של טיח וצבע, הופעת עובש וכדומה, גם במקומות אשר לא עוברים בהם צינורות בקיר, מדובר בנזילה וככל הנראה בפיצוץ בצנרת, וזה הזמן שלכם לקרוא לאינסטלטור בכיר כמה שיותר מהר.

סימני זיהוי נוספים

ניתן לבדוק האם קיימת נזילה בדרך קלה. סגרו את כל הברזים בבית, ובדקו את מונה המים שלכם בחצר. ה"שושנה" שבמרכז המונה אמורה להיות ללא תנועה במקרה שאין שימוש במים. אם השושנה מסתובבת, הרי שיש שימוש במים ואכן קיימת דליפה בצנרת שלכם. במידה וגיליתם נזילה בתוך הקיר, סגרו את הברז המרכזי וקראו לשרברב במהירות האפשרית.

הזמנת אינסטלטור בכיר

ראשית, חשוב לדעת שבעיות של פיצוץ בצנרת הן אפילו עבודה לא פשוטה לאינסטלטורים עצמם. לכן לכם אין טעם אפילו לנסות לפתור את הבעיה בעצמכם מאחר ולא מדובר בפתרון פשוט. חשוב שתזמינו אינסטלטור בכיר ובעל ניסיון מאחר ולא מדובר בבעיה פשוטה כמו הרכבת ברז. אינסטלטורים בכירים לרוב עושים שימוש במכשור מתקדם למטרת זיהוי מקום הפיצוץ, אבל גם לניסיון המקצועי ישנה חשיבות רבה פה, ואינסטלטור ללא ניסיון רב עשוי לפרק את כל הקיר שלכם למטרת איתור הנזילה. בזמן שאתם מזמינים את האינסטלטור, תוכלו לנסות לטפל בעובש אם הצטבר בקיר. למרות שהקיר עדיין רטוב, נסו לגרד מסיבית את כל שכבות הצבע והטיח הנוגעות בעובש, הדבר יפחית את הנזק שיגרם. אין טעם לשקם את הקיר ולהתחיל בצביעה לפני שהאינסטלטור יגיע ויאבחן את הבעיה ויתקן אותה.

אנו מודים לאתר אינסטלטור בהרצליה על המידע המקצועי והמקיף שנסקר בדף זה.

הידעת? פורטל סיפתח תורם מחצית מרווחיו לעמותות ומלכ"רים על פי בחירת הגולשים. כל שצריך לעשות הוא להגדיר את סיפתח כדף הבית, לאמץ עמותה כלבבך ו..לגלוש כרגיל. זו ה-דרך לייצר תרומה כספית חברתית מבלי להכניס את היד לכיס.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.