loader
loaderloader
דף הבית > מאמרי סיפתח > דפי זהב | www.d.co.il

דפי זהב | www.d.co.il

פורסם ב29/05/2014
ע"י אלעד כהן
דפי זהב הנו מדריך עסקים ותיק המאפשר מציאת מגוון בתי עסק בישראל בתחומים שונים.

 

שימו לב! פורטל סיפתח הנו מדריך עסקים אינטרנטי, דומה במאפיינים רבים לדפי זהב, אך להבדיל מדפי זהב, תורם פורטל סיפתח לקהילה מן התגמולים המתקבלים ממפרסמי האתר.

 

דפי זהב הנו מדריך עסקים אינטרנטי המשמש לחיפוש ממוקד אחר שירות או בעלי מקצוע עם פרטים עליו, כמו אתר בית העסק וכדומה. החברה החלה את פעילותה בשנת 1968 כחברת דפי זהב, מדריך טלפונים מודפס ומסווג לפי רשימת נושאים, ובפריסה ארצית. הגרסה הראשונה של אתר האינטרנט של חברת דפי זהב, עלתה לאוויר כבר בשנות התשעים של המאה העשרים.

d.co.il

מאגר המידע של דפי זהב המשמש לחיפוש מידע על עסקים הוא הגדול ביותר בישראל והוא כולל כמאתיים וחמישים אלף בתי עסק בארץ. החברה מנוהלת בידי ניר למפרט והיא בבעלותה של חברת השקעות אוסטרלית, לאחר שזו רכשה אותה מידי קרן מרקסטון, ומשקיעים נוספים בסכום של מאה עשרים ושלושה מליון דולרים.

כשהוקמה חברת דפי זהב בישראל בשנת 1968, על ידי איש העסקים מוריס קאהן, היה המודל העסקי שלה בהשראת חברת יילו פייג'ס האמריקנית. עם הקמתה היא קיבלה זכיון ממשרד התקשורת להפצה של שלושה מדריכי טלפון באזורים תל אביב, ירושלים וחיפה.

פעילויות מגוונות

עיקר הפעילות של חברת דפי זהב, בתחילת דרכה התמקד בהפצה של מדריכי טלפון מודפסים לפי חלוקה אזורית, באזורים, השרון, הצפון, המרכז, הדרום, ירושלים, חיפה והשפלה.

בהמשך הפיצה חברת דפי זהב ארבעים ושמונה מדריכים מקומיים, מדריכים מגזריים בשפות ערבית, אנגלית ורוסית ומדריכים לתושבי הקיבוצים, מדריכים מקצועיים המרכזים בתי עסק מתחומים ספציפיים, ביניהם מזון, בנייה, חשמל, מטבח ועוד.

מאז הקמת חברת דפי זהב היא נשענה על המודל העסקי של חשיפה והפצה רחבה של מדריכי טלפון לציבור הרחב. החלוקה נעשתה בחינם, מדלת  לדלת וההכנסות נשענו על פרסום בתי העסק במדריכים.

רק בשנת 2014, נטשה חברת דפי זהב את הפצת המדריכים המודפסים והתמקדה בפרסום המקוון.

דפי זהב באינטרנט

בשנת 1995, החלה דפי זהב להעלות את מאגר המידע שלה לאתר מקוון. תוצאות החיפוש כללו, ועדיין כוללות מפת הגעה לבית העסק, מספרי טלפון ופרטים מזהים נוספים. בשנת 2008 השיקה בזק אתר מתחרה לזה של דפי זהב.

בשנת 2005 הוסיפה דפי זהב שירות חדש ובו המשתמש יכול לשלוח הודעת טקסט במכשיר הטלפון הנייד עם סוג העסק המבוקש והאזור הרצוי ולקבל הודעה חוזרת עם  הפניה לבית עסק רלוונטי לפי הנתונים שנמסרו בהודעה.

חברת דפי זהב אוחזת חלקית בכמה חברות המפעילות אתרי מידע שונים, ביניהם אתר דוקטורס, אתר זאפ, אתר המסעדות רסט, אתר הצימרים וויקאנד, לוחות דירות ויד שנייה, קטלוג מתחתנים באינטרנט, פורטל לימודים, פורטל למתגייסים ולחיילים משוחררים ועוד.

כמו כן רכשה חברת דפי זהב בשנת 2007 חמישים וחמישה אחוזים מהבעלות על חבר דן אנד ברדסטריט ישראל, אשר מתמחה באיסוף מידע עסקי ובניתוח מידע שיווקי של מעל חצי מליון חברות ישראליות.

הידעת? פורטל סיפתח תורם מחצית מרווחיו לעמותות ומלכ"רים על פי בחירת הגולשים. כל שצריך לעשות הוא להגדיר את סיפתח כדף הבית, לאמץ עמותה כלבבך ו..לגלוש כרגיל. זו ה-דרך לייצר תרומה כספית חברתית מבלי להכניס את היד לכיס.

על מנת לאשר בעלות על מודעת העסק הנכם מתבקשים להזין את פרטי האימייל שלכם וללחוץ על כפתור "שלח".

תודה.
נשלח אליך אימייל לאישור כתובת המייל. אנא בדוק את תיבת המייל שלך ולחץ על הקישור שבמייל לצורך הפעלת פרטי הגישה שלך.

שגיאה.
אימייל כבר רשום במערכת או פרטים שנשלחו אינם נכונים.